top of page

מי אנחנו?

IMG_20200710_113425_3.jpg

ב"ה

נעים להכיר

 

אלפים מרחבי העולם מכירים ונהנים מדפי העבודה וחומרי העזר שהפקנו במהלך השנים, אבל בודדים בלבד מכירים אותנו… המפיקים. אז שלום ונעים להכיר! בשלהי תשס"ו (2006), משפחתנו עזבה את ישראל ויצאה לשליחות "בשדה החינוך" בעיר האוקראינית חרקוב. זכינו, ומאז אנו עוסקים במסירות בחינוך ילדי השלוחים ובקירוב ילדי ישראל במסגרת מוסדות התורה והחינוך בראשות רבה הראשי של חרקוב והגלילות ושליח חב"ד, הרב משה ורעייתו הרבנית מרים מוסקוביץ שיחיו.

 

במהלך שליחותנו באוקראינה, למדנו ליקר ולאהוב את הנשמות המיוחדות שהחלו להתקרב ליהדות למרות ההשפעות ההרסניות של השלטון הקומוניסטי ששלט במדינה למעלה משבעים שנה. שלטון רודני שעשה כל שביכולתו לחסל את היהדות הנאמנה ולדאבון לב הצליח לנתק מליונים ממורשת ישראל סבא. נשמות מיוחדות אלו צמאות ליהדות ומשתוקקות ללמוד ולהכיר את שורשיהם. אנו כאן בשבילם, למרות האתגרים.

הבעייה והפתרון

 

במהלך השנים, תוך כדי עבודת ההוראה, גילינו מחסור וצורך עז בחומרי עזר יפים, מעניינים ומקצועיים שיכולים לסייע לנו להמחיש לתלמידים הצעירים את חומרי הלימוד. החלטנו לקחת על עצמנו את המשימה ובעקביות יצרנו דפי עבודה, יצירות וחומרי עזר מושקעים. 

 

את החומרים שיצרנו שיתפנו עם עמיתנו - צוותי הוראה מישראל ורחבי העולם - עד שמבלי משים הגענו לעשרות אלפי תלמידים ברחבי תבל. הביקוש הגובר, המחיש לנו יותר מכול עד כמה החסר גדול ובעידודם של מורים ומורות שנהנו מהחומרים שהפקנו, הרחבנו את העשייה והשקענו מאמצים וזמן רב בהפקת יצירות נוספות לכל פרשיות התורה. הקפדנו לדייק ולתת תשומת לב גם לפרטים הקטנים ביותר.

 

השלב הבא

 

במטרה להקל על צוותי ההוראה ולהנגיש את החומרים שיצרנו לאלפים נוספים, כולל ישירות להורים וילדיהם, החלטנו להקים את האתר שאתם גולשים בו כעת. כאן באתר, ניתן לצפות ולהוריד - ללא עלות - בצורה קלה ומסודרת את כל החומרים שכבר יצרנו ואי"ה גם את כל החומרים הנוספים שנמשיך להפיק.

 

מה בתוכנית?

 

בימים אלו אנו עמלים על הפקת מצגת ייעודית לכל אחת מפרשיות השבוע, כלי עזר חדשני שיכול לסייע למורים בהוראה פרונטלית ומקוונת של החומר הנלמד. את המצגות נעלה אי"ה לאתר מדי שבוע.

 

חלק מהיצירות וחומרי העזר תורגמו על-ידינו ומורים נוספים לשפות שונות, ואנו אי"ה נעלה את הקבצים לאתר בצורה מסודרת. בנוסף, אנו עמלים כל העת בהפקת חומרים נוספים ועזרים חדשניים ומעניינים שיכולים להביא תועלת לצוותי ההוראה, התלמידים והוריהם. כל אלו, יתווספו אי"ה לאתר עם הפקתם.

IMG_20191115_130255.jpg
IMG_20200825_163039.jpg

שותפות והכרת הטוב

 

ידידים קרובים שראו את היקף ההשקעה בחומרים, הציעו לנו לגבות תשלום עבור השימוש בחומרים. אנו סרבנו וממשיכים לסרב. המטרה שלנו היא להגיע לכולם וחלילה לא לפגוע בהפצת היהדות באמצעות החומרים מאירי הפנים שהפקנו, בגלל העדר יכולת כספית.

 

אנו נמשיך להפיק ולספק את החומרים באהבה ללא תמורה ולכל דורש, אך באותה-העת, על מנת שנוכל להמשיך ולהשקיע זמן ומשאבים בתחזוקת האתר ופיתוח חומרי למידה נוספים, הוספנו לאתר אפשרות לסייע לנו, להכיר תודה ולהפוך לשותפים שלנו בהפצת היהדות. כל אחד ואחת מכם, איש כפי נדבת לבו, מוזמן ללחוץ כאן ולקחת חלק בזכות הגדולה של לימוד תורה חוויתי של אלפי 'תינוקות של בית רבן'.

תודות

 

תודתנו נתונה למאות ואלפי הנעזרים בחומרים שהפקנו, על העידוד המתמשך וההערות המועילות; לכל אלו שלקחו חלק בתרגום היצירות, לכל המפיצים ולכל השותפים שמכירים תודה ומסייעים לנו לתחזק את האתר ולהרחיב את הפעילות. ישלם לכם ה' יתברך כגמולכם הטוב.

זכות לימוד התורה באמצעות החומרים שהפקנו, מוקדשת להצלחת השליחות שלנו וחינוך ילדינו שיחיו.

לעילוי נשמת אחינו וגיסנו היקר, התמים לוי ע"ה בן יבלחט"א הרב ישראל יוסף הכהן ורעייתו הנדל.

   

לנחת רוח כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש, נשיא דורנו, ולזירוז ביאת משיח צדקנו ובניין בית המקדש השלישי במהרה בימינו, תיכף ומיד ממש. 

 

בברכה והערכה,

 

שלמה וחני סגל
חרקוב, אוקראינה

0450.jpg
bottom of page